Äripäeva ajalugu

2015

 

 

 • Veebruar 2015 -
 1. Börsitoimetus hakkas igapäevaselt avaldama investor Toomase arvamusi ning portfelli seise. Uudiste   kõrval on Toomase välja valitud aktsiate nimekiri ning portfelli muutuste graafik. http://www.aripaev.ee/uudised/investor-toomas 
 2. Uuendatud sai teemaveeb Ehitusuudised.ee , mis kolis uuele platvormile ning sai moodsa värske       välimuse. Liideti temaatilised tooted Ehitusuudised.ee ja ajakiri Ehitaja, mille tulemusel said ajakirja Ehitaja tellijad ligipääsu Ehitusuudiste premium-sisule. Veeb ühendati ühtse sisselogimissüsteemiga. http://www.ehitusuudised.ee/    http://www.ehitusuudised.ee/ajakiri-ehitaja

2014

   
 • Jaanuar 2014 - Äripäeva paberlehe lood said täispikkuses kättesaadavaks ka veebis. Need artiklid on märgistatud võtmega ning loo lugemise eelduseks on Äripäeva täis- või digipaketi olemasolu.

 

 • Märts 2014 -

  Äripäev avas aadressil http://maamajandusleksikon.aripaev.ee/ Maamajandusleksikoni, kus saab teavet nende inimeste kohta, kelle otsustest ja tegevustest sõltub Eesti maamajanduse sektori käekäik ja tulevik. Ideaalne keskkond, kust leida kontakte ja äripartnereid maamajanduse vallas.

   

  Äripäev avas finantskonverentsi Big4 veebi aadressil http://big4.aripaev.ee/. Big4 toimub kord aastas. Seda veavad neli juhtiva audiitorfirma tippu, kelle külalistena astuvad üles finantsvaldkonna eksperdid.

         

 • Aprill 2014 - Värskendati Äripäeva uudiskirja.

 

 • Mai 2014 - Äripäev avas www.turundusnimekirjad.ee. See hõlmab kahte andmebaasi: aktiivseid ettevõtteid ja isikuid. Turundusnimekirja klient saab omale vajalike kriteeriumite alusel koostada potentsiaalsete klientide või äripartnerite nimekirju.

 

 • Juuni 2014 - Värskendati Delovõje Vedomosti uudiskirja.

 

 • September 2014 - Hakkas ilmuma Innovatsiooni- ja kommunikatsiooniuudiskiri. Tegemist on analüütilise uudiskirjaga, mis annab teavet uutest trendidest ja praktikatest, põnevatest kampaaniatest ja rahvusvahelisest kogemusest. Uudiskiri on tasuline.

 

 • Oktoober 2014 -

  1. oktoobril sai Äripäeva veeb uuendusliku ja värske välimuse, mis kohaldub seadme ekraaniga. Välja vahetati ka uudiste haldamise platvorm, mis pakub toimetajatele rohkem ja kaasaegsemaid võimalusi. Uuele süsteemile paigaldati ka sisselogimine ja iseteenindus.

   

  Äripäev ostis konverentsikorraldaja Pärnu Konverentsid koos selle tooteportfelliga, millest tuntuim on Pärnu Juhtimiskonverents.

   

  Äripäeva rikaste top sai leidliku ja uuendusliku vormi lehel http://www.aripaev.ee/topid/rikaste-top-2014. Veebilehel on võimalik sirvida Eesti 500 jõukamat inimest.

   

  Äripäev avas 100 Eesti edukamale ettevõttele pühendatud balli veebi http://top100.aripaev.ee/.

 

 • November 2014 -

  Avas Äripäev uue käsiraamatute veebi aadressil www.kasiraamat.ee. Praktilised ja professionaalsed töövahendid on juhile ja tippspetsialistile kättesaadavad nüüd ka veebis ning mugavalt tarbitavad kõigis seadmetes.

   

  Ilmuma hakkas Ekspordi käsiraamat, mis annab juhtnööre ja teadmisi välisturule sisenemiseks ning seal tegutsemiseks. Lisainfo aadressil http://www.kasiraamat.ee/et/ekspordi-kasiraamat.

 

 • Detsember 2014 -

  17. detsembril uuendas Äripäev Delovõje Vedomosti veebi. Värske ja uuenduslik välimus kohandub seadme ekraaniga. Paberlehe lood on tellijale nüüd kättesaadavad ka veebist. Lisaks saavad tellijad veebis lugeda ajalehtede ja eriväljaannete PDF-e.

   

  Avas Äripäev Gaselli Kongressi veebi aadressil gasell.aripaev.ee. Gaselli Kongress on tunnustus- ja inspiratsiooniüritus kiiresti kasvavate firmade omanikele ja juhtidele, kelle võimekusest ja tööst sõltub Eesti majandus.

         

 

2013-2012

 

 • November 2013 - Imelised ajakirjad valitsevad jaeturgu. Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus valitsevad endistviisi Eestis ilmuvate kuukirjade läbimüügi pingerida. Tänavu esimesel poolaastal oli Imeline Ajalugu ostetuim kuukiri, talle järgnes Imeline Teadus.

 

 • September 2013 - Äripäeva käsiraamatud on rahvusvahelises grupis parimad. Äripäeva käsiraamatud teenisid 8 kuuga 285 000 eurot kasumit ja hoiavad augusti seisuga rahvusvahelises käsiraamatute grupis juhtpositsiooni.

 

 • September 2013 - Äripäeva teabekirjastuse uus infoleht PALK jõuab lugejateni. Kuidas kujuneb keskmine brutopalk, mis on muutunud erisoodustuse maksustamisel, millised puudused on tulemuspalgal, kui palju maksab töötaja seljavalu tööandjale – kõigile neile ja paljudele teistele küsimustele annab vastuse Äripäeva teabekirjastuse uus infoleht PALK.


 • September 2013 - Äripäeva Imeliste ajakirjade tellimiskampaania võitis konkursil Eesti aasta Digitegu 2013.

 

 • August 2013 - Uue ajakirja Sensa toimetus alustas tööd. Ajakirja Sensa moto on „Hingele pai“. See on eriline ajakiri teadlikule naisele. Naisele, kes kannab hoolt oma hinge ja iseenese kui terviku eest ning tunneb enese ja maailma vastu huvi. Naisele, kes on hooliv enda, teiste ja maakera suhtes. Naisele, kes hindab loomulikku ilu, vabadust valida ja oskust otsustada, enesearengut, loomingulisust, inimsuhteid ja seksuaalsust, spirituaalset tasakaalu, psühholoogilist tarkust ennast ja teisi kõrvalt vaadata. Naisele, kes armastab ilu endas, kodus ja aias, tervislikke hõrgutisi, eesmärgistatud reisimist ning vaimseid praktikaid. Sensa on ilus ja zen, nagu selle lugejad.

 

 • Juuli 2013 - Äripäev ostis ehitus - ja kinnisvaravaldkonna professionaalidele suunatud ajakirja Ehitaja.

 

 • Märts 2013 - Ajakiri Kaja sai Passwordilt eripreemia. "Kaja" pävis Suhtekorralduse Auhinna konkursi eripreemia missioonitundega tegevuse eest kommunikatsioonivaldkonna populariseerimisel.

 

 • Veebruar 2013 - Äripäev alustab eksklusiivse kliendiprogrammiga Privileeg, mis pakub võimalust osta veebikeskkonnast privileeg.aripaev.ee spetsiaalselt selle programmi jaoks välja valitud eksklusiivseid tooteid ja teenuseid.

 

 • September 2012 - Imeline Ajalugu on enim müüdud ajakiri Eestis. Oma esimest sünnipäeva tähistav Imeline Ajalugu oli 2012. aasta esimesel poolaastal Eesti enammüüdud kuukiri. Imeline Teadus oli samal ajal müügiedetabelis kuuendal kohal, selgub perioodika jaemüüki korraldava Lehepunkti edetabelist.

 

 • September 2012 - Äripäev käivitas uudisveebi IKT-juhtidele. Sait on suunatud IKT valdkonna otsustajatele ja valdkonnas töötavatele inimestele, kuid huvitavat lugemist jagub ka lihtsalt tehnoloogiasektorist huvitatutele.
 • Mai 2012 - Imelisel Ajalool 10 000 tellijat täis

 

 • Aprill 2012 - Startis Äripäeva uus teemaveeb kaubandusjuhtidele kaubandus.ee

 

 • Aprill 2012 - Alustab Imelise Teaduse raamatuklubi.

 

 • Märts 2013 - Äripäev on Eesti parima sisuga ajaleht. Teist aastat järjest oli Äripäev Eesti kõige edukam ajaleht pressipreemiate jagamisel, saades tänavu kokku neli peapreemiat ja olles kolmes olulises kategoorias lähedal nende võitmisele.


2010-2011

 

 • November 2011 - senisele võimalusele lugeda Äripäeva paberil ja jälgida uudislinti veebis lisandub nüüd võimalus lugeda Äripäeva uudiseid iPad's ja mobiilis. Uue ja lugejasõbralikuma kuue sai ka Äripäeva paberlehe veebilehitseja. kuni aasta lõpuni on kõik uued võimalused soovijatele tasuta testimiseks, uuest aastast vaid Äripäeva tellija kasutuses.

 

 • Oktoober 2011 - Äripäev saab Maksu- ja Tolliameti kõrge tunnustuse osaliseks, kui Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel saab II klassi aumärgi ajalehe olulise panuse eest suurte ja süsteemsete pettuste päevavalgele toomisel.


 • Oktoobris 2011 toome turule põhjamaade suurima ajaloo ajakirja Imeline Ajalugu, üksikmüügis joostakse ajakirjale tormi ja aasta lõpuks on tasuline tiraaž ületanud 10 000 eksemplari piiri. Äripäevas moodustub uus, Ajakirjade äriüksus.


 • Septembris 2011 ostab Äripäev ajakirjade kirjastajalt Presshouse kirjastusõiguse ajakirjale Tarkade Klubi. Tarkade Klubi ja meie Imeline Teadus liituvad üheks veelgi paremaks teadusajakirjaks. Esimene ühine number näeb ilmavalgust oktoobris. Ühendajakirja tasuline tiraaž saab olema 18 500 eksemplari, mis paigutab ajakirja Eesti kuukirjade TOP 3 hulka.


 • Septembris 2011 käivitab Äripäev oma seitsmenda teemaveebi http://www.bestsales.ee, mis mõeldud peamiseks infokanaliks kõigile Eestis toimetavatele müügijuhtidele.

  .
 • Augustis 2011 sõlmib Äripäev töölepingu, mis kannab numbrit 1000.


 • Mais 2011 käivitab Äripäev järjekorras juba kuuenda teemaveebi, seekord tööstusettevõtjatele mõeldud www.toostusuudised.ee


 • Märtsis 2011 võidab Äripäev rekordilise saagi Eesti ajakirjanduspreemiate konkurssidel. Eesti Aasta Ajakirjanikuks valiti Koit Brinkmann parteide varjatud rahastamist puudutavate lugude eest, aasta uudiseks valiti Kadi Jakobsoni looseeria Töötukassa kummalistest hangetest juhiga seotud inimese firmale, aasta arvamuslooks valiti Aivar Hundimägi kolumn, kus ta põhjendas, miks ta enam ei kooguta kohalike ärimeeste ees, aasta pressifoto ja aasta uudisfoto tegi Erik Prozes, parima olemusfoto auhinna võitis Andres Haabu. Äripäeval läks hästi ka uuriva ajakirjanduse ehk Bonnieri preemia konkursil, kus kolme nimonendi hulka kuulusid kaks meie ajakirjanikku. Mullune võitja Piret reiljan looga, kuidas tšetšeenid Eesti ettevõtjate raha Bulgaaria kinnisvaraturul huugama panid ning Hannes Sarv ja Koit Brinkmann looga Jaanus Rahumägi salavilla paljastamisest.


 • Kevadel 2011 töötab Äripäeva Teabekirjastuse juht Liivi Kedelauk 2 kuud Hiinas, aidates käivitada Äripäeva sõsarettevõtte käsiraamatute äri.


 • 2011. aasta toob euro, mis tähendab suuri ja õnnestunud, kuid ka võrdlemisi kulukaid ümberkorraldusi infosüsteemides, aga ka taas helgemaks muutuva väljavaate tuleviku osas. Äripäeva töötajatele tähendab see ühtlasi palga-moratooriumi lõppu.


 • Novembris 2010 toob Äripäev Eestis turule põhjamaade suurima teadusajakirja Imeline Teadus. Ajakiri võetakse lugejate poolt soojalt vastu ja juba uue aasta alguses tõuseb makstud tiraaži number 10 000'le.


 • Juulis 2010 ostis Äripäev turundus- ja reklaamisektori otsustajatele suunatud meediaettevõtte Best Marketing. Tuntumatest tegevustest võib mainida best-marketing.com veebisaiti koos sinna juurde kuuluvate BM klubi, uudiskirja ja facebooki kommuuniga ning konverentse Password, Best Internet ja Wazzap.

 

 • Kevad 2010, MASU annab jätkuvalt tunda, aasta varem tehtud 10%ne palgalangetus kõigile töötajatele otsustatakse pikendada 2010 lõpuni.

 

2005-2009

 

 • 9.oktoober 2009 - Äripäev tähistab oma 20.sünnipäeva. Toimuvad mitmed sellele pühendatud üritused, muuhulgas võidab Äripäev oma head konkurenti Eesti Ekspressi 4:2, seekord jalgpallis.

 

 • Oktoobris 2009 omandas Äripäev Taani meediafirmalt Northroup Newsletters kirjastamisõigused news2biz uudiskirjadele, mis kajastavad ülenädala olulisemaid äri- ja majandussündmusi Eestis, Lätis, Leedus, Poolas ja Hiinas, tellijateks valdavalt Skandinaaviast pärit investorid.

 

 • AS Äripäev ostis Taani meediafirma Northroup Newsletters, mis annab välja 15 riigis tellitavaid news2biz uudiskirju Eesti, Läti, Leedu, Poola ja Hiina majanduse kohta. AS Äripäev jätkab kõigi viie ingliskeelse uudiskirja väljaandmist ning loodab tuua edaspidi sarnaseid lehti turule teisteski arenevates riikides, nagu Ukraina, Valgevene ja Venemaa.


 •  2009 aprillis ostis Äripäev meediaettevõtte Raamatupidaja.ee . Äripäev omandas raamatupidajatele suunatud ajakirja „RP- Raamatupidamise Praktik“, veebiportaalid raamatupidaja.ee ja sekretar.ee, ühtlasi jätkab Äripäev sekretäridele ja raamatupidajatele suunatud traditsiooniliste koolituste ja konverentside korraldamist.
 • 2008.a . sügisel avasime logistikateemalise uudisteportaali logistikauudised.


 • 2008. a. sügisel avasime ehitusteemalise uudisteportaali ehitusuudised, mis pakub värskeid uudiseid ning põnevaid kommentaare ehituse, arenduse ja kinnisvara valdkonna otsustajatele.


 • 2007 a. sügisest tuleb Äripäev välja uue tootega - infopangaga ”Agent”, mis koondab majandussektorite, ettevõtete ja isikute infot.


 • 2007 a. septembris valitakse Äripäeva peatoimetaja ametisse Meelis Mandel. Senine peatoimetaja Igor Rõtov jätkab peadirektorina.


 • 2007 a. suvel saab Äripäeva Kirjastuse ASist AS Äripäev ja muutub ka logo.


 • 2007 a. veebruaris valib Society for News Design Äripäeva üheks neljast maalima parima kujundusega ajalehest. Mais alustab Ajalehes Äripäev tööd loovtoimetus.


 • 2006. a novembris jõuab Äripäeva makstud tasuline tiraaž 21 600ni ja seega on Äripäev maailmas kõige loetavam leht oma riigi ühe elaniku kohta.

 

 • 2006. a sügisel alustab tööd Äripäeva koolituskeskus, esimene koolitus on „Erinevate psühholoogiliste inimtüüpide juhtimine”, koolitaja on Alexander Kochubey.

 

 • 2005 aastal luuakse uudistetoimetuse kõrvale uuriv toimetus. 2006. aasta märtsis alustas ilmumist ÄP2, reedeti ilmuv rohkete uurivate artiklitega Äripäeva väljaanne.

   

2000-2004

 

 • 29. septembril 2004 esitleb Äripäev esimest infolehte “Transport ja logistika”.

 

 • 2003. aastal kolib käsiraamatute osakond Lõkke tänavale, sest Pärnu mnt maja jääb kitsaks. Vabanenud pinnale Pärnu maanteel laieneb telefonimüügi osakond ja raamatuklubi.

 

 • 10. juunil 2002 leiab aset konverents, mille peaesineja on Bill Clinton.

 

 • 7.juunil 2002 ilmub sarja “Eesti majanduse leksikon” esimene raamat “Eesti suuremate ettevõtete tippjuhid 2002”.

 

 • 2002. jaanuarist tekib Balti riikides tegutsevatel välismaalastest ettevõtjatel võimalus lugeda inglisekeelsed online-uudiseid: Baltic Business News (BBN).


 • 2001.a detsembris alustab tööd Äripäeva raamatuklubi, esimene raamat on  Sulev Olli “Indrek Neivelt – Hansapanga juht”. Järgmine teos on Rain Lõhmuse ja Kaur Kendri “Raha”.

 • 2001. a septembris ilmub Äripäeva 2000. number. Oktoobris muutub Äripäeva veeb kättesaadavaks vaid tellijatele.


 • 2001. aasta septembris alustab ilmumist Ajakiri Visioon (algse nimega Luksus). Samal aastal lähevad trükki ka mitmed kuu- ja kvartalikirjad sh Juhtimine ja Oma Maja ning teatmik Hea Maitse 2001.


 • 24. mai 2000. a toimub Tallinnas Matkamajas esimene Äripäeva seminar “Kuidas ettevõtja internetist kasu saab?”, see päev tähistab ka süstemaatilise konverentside ja seminaride korraldamise algust Äripäevas. Eesmärk on pakkuda kuuljaile vähemalt paari head ideed, mida kuulaja saab lähinädalail ellu rakendada või edasi arendada. Järgmise aasta lõpuks töötab osakonnas juba kuus inimest


 • 6.jaanuar 2000 stardivad Äripäeva Online uudised. Peagi on Online päevane loetavus 10 000.


 • 2000. a lõpuks töötab Äripäevas 200 inimest ning lehel on 16 658 tellijat.

 

1995-1999

 

 • 1999. aasta 4. veebruaril alustab ilmumist nädalalõpulisa Puhkepäev. Sama aasta kevadel hakatakse valmistuma kümnendaks aastapäevaks. Juubeliürituste planeerimise teeb keerukaks halb majanduslik olukord Eesti reklaami ja –meediaturul. Aga nappusest ja leidlikkusest sünnivad ideed, millest kasvavad välja ettevõtte uued tegevussuunad. 30 septembril toimuv majanduskonverents Äriplaan 2000, paneb alguse igasügisesele konverentsi traditsioonile ja seminaride ja konverentside osakonna tekkele. Juubeliks ilmub almanahh “Eesti majandus 1989-1999”


 • 1999. a. on Äripäev jäänud ainukeseks stabiilset kasumit tootvaks päevaleheks Eestis. Üldine majanduslik loidus hakkab järele andma ning Äripäeva majandusnäitajad paranevad. Aasta alguses käivitub uuendatud internetiversioon. Nüüdsest saavad lehe täiemahulist veebiversiooni lugeda vaid tellijad. Sama aasta oktoobrist on veebilehekülg kõigile tasuta kättesaadav alates kl. 14.


 • Juba üheksakümnendate keskel loodud telefonimüüjate töökohad koondatakse 1998. aasta suvel kokku üheks osakonnaks. Korraldatakse ka suur värbamiskampaania, mille tulemusena alustab kolmes vahetuses tööd pea kuuskümmend telefonimüüjat, et pakkuda telefoni teel nii Äripäeva tellimusi, kui ka teisi Äripäeva tooteid. Kõhklejaid ja kahtlejaid on kõvasti, jahtuvas majanduskeskkonnas ennustatakse, et poole aastaga on kõigile sihtgruppi kuulujaile kaks korda helistatud ja edasi võib osakonna laiali saata. Aeg aga näitab, et tegu oli nutika sammuga, mille tulemusena suurenes Äripäeva tellijate arv, ning kümne aasta pärast on Äripäev maailmas tellitavusel ühe oma maa elaniku kohta esikohal.


 • 1998. aasta oktoobris on Delovõje Vedomosti jõudnud trükiarvuni 5000 eksemplari nädalas ja tegijate arv on tõusnud 1500ni.


 • 1998. a 16. aprillil ilmub esimene Äripäeva käsiraamat - Personalijuhtimise käsiraamat. Eeskujuks võetakse Taani majanduslehe Börsen juures kirjastatavad käsiraamatud. Esialgu istub töögrupp, toimetaja ja neli müügiesindajat, Flora majas ümber piljardilaua, sest muid ruume enam rentida ei õnnestu ja valmistub aina uute teemadega turule tulekuks. Piljardilaua äärest saab alguse üks ettevõtte edukamaid ja omanäolisemaid tooteid, millest hakkavad teisedki Bonnier majanduslehtede toimetused eeskuju võtma.


 • 1997. a alustab ilmumist ajakiri Tulu. Sihtauditoorium on väikeaktsionärid. Saatuse irooniana nägi väikeinvestoritele suunatud ajakirja esimene number ilmavalgust samal kuul börsikriisiga. 2001. aastal lõpetab Tulu ilmumise.


 • 1997. a mai lõpus jõuavad Hasse Olsson ja Ülo Pärnits kokkuleppele, mille kohaselt ostab Dagens Industri 37 mln krooni eest Mainorilt kõik tema käes olevad aktsiad. Seega saab Äripäeva sajaprotsendiliseks omanikuks Dagens Industri. Muutub ka firma nimi, kui seni on Äripäeva välja andnud Mainor Bonnier Kirjastuse AS, siis uue firma nimeks saab Äripäeva Kirjastuse AS.


 • 1997. märtsis sõlmib Äripäev ehitusfirmaga Koger & Sumberg lepingu, mille kohaselt hakkab Äripäev rentima ca 1500 ruutmeetrit 1998. mais valmivas uues büroohoones. Juunis 1998 kolib Äripäev uude majja Pärnu mnt 105. Selleks ajaks on sõlmitud pikaajaline rendileping hoonet haldava aktsiaseltsiga Ärimaja. Äripäev saab oma käsutusse 12-korruselise maja kolmanda, neljanda ja viienda korruse, uue mööbli, uue arvutivõrgu, uue telefonijaama ning võimaluse töötada ühes moodsamas Tallinna büroohoones.


 • 1996. a novembris näeb ilmavalgust Äripäeva venekeelse tütarlehe Delovõje Vedomosti proovinumber. Regulaarse, kolmapäeviti ilmuva nädalalehena alustab Delovõje Vedomosti 1997. a jaanuaris. Toimetust hakkab juhtima senine Äripäeva arvamustoimetaja Allan Soon.


 • Veebruarist 1996 hakkab Äripäev ilmuma viis korda nädalas.


 • 1995. a veebruaris tuleb Äripäeva raha- ja väärtpaberitoimetusse analüütikuna tööle Mati Feldmann, kelle eestvedamisel käivitub 1995. a aprillis Eesti esimene aktsiaindeks – Äripäeva indeks.

 

1989-1994

 

 • 1994. a augustis tuleb Õhtulehest Äripäeva reporterina tööle hilisem peatoimetaja Meelis Mandel.

 

 • 1993. ja 1994. a vahetusel elab Äripäev üle tõsise tellijate arvu languse. 1993. a detsembri 14 000 tellijast jääb jaanuaris alles vaid veidi üle 8000. 1994. a lõpuks on Äripäeva tellijate arv kasvanud juba 11 400ni.

 

 • 1993. aastal näeb ilmavalgust esimene Äripäeva ettevõtete pingerida. Äripäev reastab 1992. aasta tulemuste põhjal 50 edukamat ettevõtet. Sellest ettevõtmisest kasvab hiljem välja eraldi toimetus ja andmekogumise keskus, mis koostab aastas rohkem kui viiskümmend TOPi, leksikoni ja teatmikku. 2007. aastal hakatakse kogutud andmeid koondama infopanka ”Agent” ja süsteemselt ettevõtjatele müüma.

 

 • 1993. a kevadel alustab Äripäev esimese rubriigiga ”Auto”. Samal kevadel ilmuvad ka teine ja kolmas erileht – ”Arvutid” ja ”Autod”. Esimene erileht pangandusest on ilmunud juba 1992. a sügisel. 1993. a sügisest muutuvad erilehed regulaarseks, lisanduvad rubriigid ”Töö” ja ”Kinnisvara”.

 

 • 1992.–93. aasta vahetusel kolib Äripäev Tulika tänavale keemiatehase Flora suurde kontorimajja. Esialgu vaid esimesele korrusele, hiljem muututakse suure administratiivhoone suurimaks rentnikuks.

 

 • 1992. a suvel saab Äripäeva direktoriks Dagens Industri esindaja norralane Vibjörn Madsen. Peatoimetajaks saab Peeter Raidla, tegevtoimetajaks Igor Rõtov. Peagi lahkub Peeter, et alustada uut projekti, millel nimeks Hommikuleht. Seejärel saab Igor peatoimetajaks ning tegevtoimetaja positsioonile tõuseb kirjutav fotograaf Andrus Vaher.

 

 • 1992. a jaanuaris alustab Äripäev täiesti uue ajakirjanike meeskonnaga. Mais otsustab Lind, et Äripäev hakkab ilmuma kolm korda nädalas

 

 • 2. detsembril lahkub Äripäevast tegevtoimetaja Kaupo Pollisinski. Lahkuvad ka teised ajakirjanikud. Äripäev on jõudnud tõsisesse kriisi. Lind saab Äripäeva uue tegevtoimetajana nõusse Peeter Raidla. Korraliku palga kauplevad Linnult Rahva Häälest Äripäeva ületulemise eest välja ka Igor Rõtov ja Andrus Vaher.

 

 • 1991. a sügis on oluline pöördepunkt Äripäeva ajaloos. Äripäeva tollase tootmisjuhi Andi Raudbergi initsiatiivil loob pisikese nn Äripäeva varitoimetuse Rahva Hääle uudisteosakonna juhataja Peeter Raidla. Peale Peetri istuvad öösiti Rahva Hääle arvutite taga haltuuramehed Igor Rõtov ja Andrus Vaher. Nende töö tulemusena ilmub päris äripäevlaste jaoks ühel oktoobri hommikul ootamatult müügile veel üks Äripäev. Äripäeva lugeja äripäevlaste pettumust ei jaga, tema jaoks hakkab Äripäev ilmuma lihtsalt kaks korda nädalas.

 

 • 1990. a 1. juunil vormistatakse MBPsse tööle esimesed viis Äripäeva töötajat. Nende hulgas ka ainus seni Äripäevas töötav Virve Pihlak. Kuni 1992. a septembrini oli direktor-peatoimetaja Hallar Lind.

 

 • Ühisettevõte Mainor Bonnier Publications (MBP) registreeritakse alles 1990. a 6. aprillil. Samal kevadel kolib juba veidi suuremaks kasvanud Äripäeva kollektiiv all-linna. Poolteiseks aastaks seatakse end sisse väikeses majakeses aadressil Raua 1a.

 

 • Esimene Äripäeva number ilmub 1989. a 9. oktoobril. Äripäeva tegijate seltskond on viieliikmeline ja toimetus asub Toompeal kahes väikeses toas.

 

 • 1989. a suvel teeb Dagens Industri peatoimetaja Hasse Olsson Eesti riikliku firma Mainor juhile Ülo Pärnitsale ettepaneku luua ühisfirma, mis hakkab välja andma esimest majanduslehte tollase Nõukogude Liidu territooriumil.

Äripäeva Uudised

Äripäeva - majandusuudised reaalajas

Firma Teated

Teadete arhiiv

Firma Kiirviited

Leia kiirelt kõik vajalik

Kontakt

Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Tel.: (+372) 667 0111
Faks: (+372) 667 0165
E-post: aripaev@aripaev.ee

Rekvisiidid

a/a 10220107969018
SEB
registrikood 10145981
KMKR: EE100069349