Äripäev ostis Telialt IT Koolituse06. oktoober 2017

Telia Eesti müüs Eesti suurima infotehnoloogia koolituse ettevõtte IT Koolituse Äripäevale. Tehing jõustus 3. oktoobril.

Telia Eesti juhatuse liige Dan Olov Strömberg märkis müügi põhjusena keskendumist põhitegevustele. Strömberg on väga tänulik IT Koolituse praegusele meeskonnale ja avaldas lootust, et liitumine Äripäevaga avab ettevõttele uusi arenguvõimalusi.

Äripäeva peadirektor Igor Rõtov nimetas IT Koolituse liitumist Äripäevaga loomulikuks arenguks. Tema sõnul on ettevõtjate koolitamine Äripäeva Akadeemia raamides muutunud firma jaoks põhitegevuseks, milles nähakse lähiaastatel tugevat kasvu. „Pole kahtlust, et professionaalsete IT oskuste juurutamine on üks tähtsamaid edufaktoreid Eesti ettevõtete jaoks. Oleme uhked, et saame nüüdsest ise sellesse valdkonda jõulisemalt panustada.“

IT Koolituse käive oli 2016. aastal 770 000 eurot. See on 1995. aastal IT Grupi (Jaak Ennuste) ja Henn Sarve asutatud ettevõte, mis Microlinki vahendusel jõudis lõpuks Telia valdusse. IT Koolituskeskus korraldab ca 400 IT valdkonna koolitust aastas ligi 3000 osalejale. Klientideks on IT spetsialistid, IT projektijuhid ja lõppkasutajad. Tahame ostetud ettevõtte integreerida enda senise koolitusäriga ja IT segmendi tegevustega, lisada jõudu ja hoogu ning juba järgmisel aastal näha siit lisanduvat käive ca 1,1 miljonit ja lisanduvat kasumit 200 000 eurot. Töötajaid on IT Koolituskeskuses palgal 6. Siia lisanduvad koolitajad.

Äripäev on koolitusturul alates 2006. aastast. Äripäeva Akadeemia koolitustel käib aastas üle 3000 juhi ja ettevõtte võtmetöötaja, toimub ligi 300 erinevat koolituskursust. IKT koolitusi pakub Äripäev teemaveebi ituudised.ee egiidi alt.