Äripäeva raadiot hakkab juhtima Mai Kroonmäe21. aprill 2023

Kas otsus kandideerida vabanenud ametikohale tuli lihtsalt?
Ütlen ausalt, et mõtted liikusid seinast seina ja need paar päeva, mis olid aega otsustamiseks, olid päris intensiivsed. Sisetunne aga ütles, et tasub proovida, sest olen paar aastat raadio keskel olnud, olen selle suur fänn, tahan panustada ja ise areneda ka.

Mis sulle uue rolli juures kõige keerulisem tundub?

Nüüd olen juba kolm nädalat raadiot juhtinud. Kui algul tundus, et oman asjadest päris head ülevaadet, siis oh üllatust, päris palju on tegemisi, millega ma varem pole kokku puutunud. Üks neist on näiteks meeskonna juhtimine. Kuidas juhtida oma tiimi nii, et kõik saaksid oma tööd teha parimal võimalikul viisil? Kuidas juhtida ka oma aega kõige mõistlikumalt, kui ülesandeid tundub korraga palju? Neid küsimusi ikka tekib.

Millised uuendused ja eesmärgid sul uuel ametikohal plaanis on?

Raadio töötab ja toimib väga hästi – minu ülesanne on tegeleda peenhäälestusega. Paneme helgete peadega kokku plaani, kuidas meie hea sisu jõuaks veelgi rohkemate kuulajateni ja arutame, milliseid uusi saateid ja ka formaate võiks programmi lisada. Olen kuulnud juba väga häid ideid meie tegijatelt :). Saan sõna sekka öelda veebiarenduses, et järelkuulamine oleks võimalikult mugav, vaadata üle stuudiote tingimused, mõningad tööprotsessid, viisid, kuidas äri kasvatada. Tegemisi jagub.

Milline on sinu arvates hea juht?

Kõlab juustuselt, aga ma ütleks, et Birjo kingad on päris suured, mida täita. Minu silmis on ta väga hea juht ja niimõneski osas püüan ise samamoodi juhina tegutseda. Usaldada oma tiimi ja kõiki tegijaid, kes raadiosse panustavad. See ring on üpriski suur. Hea juht on ka julgustav ja innustav, toetav ja kannustav. Hea juht aitab lahti mõtestada, miks on see töö oluline ja milline on väärtus, mis sellest tekib. Hea juht aitab õigel ajal gaasile vajutada ja vajadusel võtab hoogu maha. Hea juht teab, millised on inimeste tugevused, ja leiab võimalusi, kuidas neid saaks rakendada.

Millised on sinu ootused endale uues rollis?

Ma ootan endalt oskuslikku prioriteetide seadmist, meeskonna motiveerituna hoidmist, head koostööd toimetuse ja ka teiste osakondadega.

Millisena näed enda juhitavat osakonda 5 aasta pärast?

Viie aasta pärast on Äripäeva raadio üks esimesi kohti, kust aktiivne inimene saab kätte kogu info, mida vajab. Olgu see mõnest saatest, hommikuprogrammist või intervjuu lahtikirjutisest. Toodame jätkuvalt head ajakirjandust ja vormime raadiostaare. Oleme unistuste tööandjad ja käime ajaga kaasas. Meid ollakse harjutud kuulama ja see peegeldub kuulamisnumbrites. Meil on väga hea ülevaade enda kuulaja profiilist. Äripäeva raadio on kiire kohaneja, kasvab ja tegeleb lisasuundadega, nagu näiteks avalikud salvestused ja koolitused.