Äripäeva uus kontor on unikaalsemaid Eestis19. juuni 2017

19. juunist asub Äripäeva kontor vast renoveeritud Lutheri Ärimajas Vana-Lõuna tänaval. Vanast Lutheri vineerivabriku masinasaalist loodi vastavalt Äripäeva soovidele üks unikaalsemaid kontoripindasid ja ärimajasid Eestis. Ühel tasapinnal laiuv ja täiesti avatud ruumilahendusega kontor on teadaolevalt suurim omataoline.

„Oleme tänulikud arendajatele ja arhitektidele, kes pakkusid meile võimaluse sellise büroo loomiseks. Uus töökeskkond on heas mõttes nagu mesilastaru, mis loob töömotivatsiooni ja loomuliku koostöö õhustiku. Näeme, et see on Äripäeva organisatsiooni arengus väga oluline verstapost,“ ütles Äripäeva peadirektori asetäitja Toomas Truuverk.

Lutheri vineerivabriku masinasaal ehitati Lutheri perekonna eestvedamisel ning arhitektide Vassiljev ja Bubor plaanide järgi 20. sajandi alguses. Unikaalne ja ehitismälestisena arvel hoone seisis vahepeal enam kui 10 aastat tühjana ja ootas õiget ideed. Arendaja Ramon Raski ja arhitekt Hanno Grossschmidt’i vedamisel taastati see unikaalne tööstushoone nüüd modernseks büroohooneks.

Äripäeva uue kontori siselahendus valmis arhitektuuribüroo Arhitect 11 meeskonnas, arhitektide Illimar Truverki ja Hannelore Kääramehe vedamisel. Kokku 2800 ruutmeetril asetsev büroo lähtub nn tegevuspõhise büroo kontseptsioonist. Töökohad asuvad kõik ühel tasapinnal ja kogu büroos ei ole ühtegi kabinetti.