Imeline Ajalugu ostis ajakirja Eesti Ajalugu19. mai 2023

Aprillis liitis Imeline Ajalugu endaga Õhtulehe poolt välja antud ajakirja Eesti Ajalugu. Tehingu tulemusel lõpetas ajakiri Eesti Ajalugu ilmumise, selle tellijad saavad edaspidi meie Imelist Ajalugu.

Ajakirjal Eesti Ajalugu, mille me äsja üle võtsime, on kirju minevik. Algsel kujul oli väljaande nimi Elukiri ning see oli suunatud pensionäridele. Ajakirja andis algselt välja juba nõukogude ajal ajakirjandusjuhina töötanud legendaarne Toomas Leito. Hiljem võttis väljaande üle Fookus Meedia, kes rebrändis ajakirja ning pani sellele nimeks Eesti Ajalugu. Seejärel jõudis ajakiri Eesti Ajalugu Õhtulehe omandisse, ning lõpuks meie kätesse.

Mõned sarnased tehingud oleme teinud ka varem.

2011. aastal võttis Imeline Teadus üle Presshouse OÜ poolt kirjastatud populaarteadusliku ajakirja Tarkade Klubi. Tollase tehingu tulemusel kasvas siis veel väga noore Imelise Teaduse tellijate arv märkimisväärselt, ligikaudu kolme tuhande võrra. Presshouse tõenäoliselt ei näinud 2010. aastal turule tulnud Imelise Teaduse vastu võitlemisel perspektiivi ning otsustas ärist väljuda ning konkureeriva väljaande meile maha müüa.

2017. aastal võttis meie Imeline Ajalugu üle tol ajal Ajakirjade Kirjastuse poolt välja antud ajakirja Ajalugu. Enne Ajakirjade Kirjastuse kätte minekut andis seda ajakirja välja Presshouse, nende omanduses olles kandis väljaanne nime Müstiline Ajalugu. Meil oli Presshouse OÜ-ga väike kohtuvaidlus, sest kaubamärgi Müstiline Ajalugu nimi ja kaubamärk olid väga sarnased meie Imelise Ajalooga. Oli mis oli, igatahes jäi see väljaanne turuvõitluses meie Imelisele Ajaloole alla ning lõpuks oli Ajakirjade Kirjastusel mõistlik sellest ärist loobuda. Tehinguga lisandus meile ligikaudu paar tuhat tellijat.

2018. aastal võtsime Imelise Teadusega üle Presshouse OÜ poolt kirjastatud populaarteadusliku ajakirja Miks ja Kuidas. Tollase tehinguga sai Imeline Teadus endale juurde mõnisada tellimust.
​​​​​​​

Sarnase loomuga tehinguid on viimasel ajal turul olnud veelgi. Nii näiteks võttis Ühinenud Ajakirjad (annab välja ajakirju Kodu&Aed, Tehnikamaailm jt) Õhtulehelt üle väljaanded Kodukiri, Nipiraamat ja Käsitöö. Nipiraamat pandi kohe kinni ja selle tellijatele pakuti võimalust jätkata ajakirja Kodu&Aed tellimusega. Tundub loogiline, et lähiajal paneb Ühinenud Ajakirjad kokku ka väljaanded Kodukiri ja Kodu&Aed.