Indrek Kald sai IT Uudiste ametlikuks juhiks21. juuni 2022

Milline on läbi aegade sinu suhe Äripäevaga?

Esmakordselt mõtlesin Äripäevas töötamise peale ilmselt 1990ndate esimeses pooles, kui toonane Hoiupanga juhatuse liige ja hilisem Eesti Ekspressi peatoimetaja Aavo Kokk meile Tartu Ülikoolis ajakirjandusõppe raames majanduse aluste kursust luges. Ja üsna pea mind värvatigi.

Millal sa esimest korda Äripäeva tulid, kuidas siia sattusid ja mida tegid?

Detsembris 1995, kui mind uudistereporteriks kutsuti, kohtusin siis aadressil Tulika 19 asunud toimetuses Mari Kõlli ja Igor Rõtoviga. Samuti astusin läbi toonasest raha ja turu toast, kus mõni kuu varem oli oma karjääri alustanud mu aasta vanem koolivend Kuressaare päevilt Toomas Truuverk. Kuna mul olid õpingud ülikoolis pooleli, tulin esmalt suvel 1996 praktikale, kuid jäin aastaks uudistetoimetusse tööle. Ja kuigi läksin 1997 sügisel Tartusse õpinguid jätkama, helistas 1998 kevadel Mari Kõlli ja kutsus tagasi, nüüd juba rubriigitoimetajaks IT-teemadel kirjutama. Vist 2006 liikusin sealt edasi uudistetoimetajaks.

Kuidas on Äripäev selle aja jooksul muutunud?

Ühelt poolt tohutult laienenud, 1996 oli Äripäev ikka üsna paberlehe-keskne äri. Hiljem on lisandunud konverentsid, ajakirjad, raamatud, erinevad veebid, nišitooted, raadio jne. Ja kuigi hetkel veel ma paljusid kolleege ei tunne, on toimetuses vist kümneid inimesi, kes olid tööl ka juba minu Äripäeva tuleku ajal. Nii et nemad on see muutumatu pool.

Millega sa vahepeal tegelesid, kui Äripäevaga seotud polnud?

Aastast 2014 osalesin ühe reisimise ja lendamisega seotud iduprojekti käimalükkamises. Vahetult enne koroonat läbisime Austrias ka ühe kiirendiprogrammi, ent siis maailm n-ö lukustus ning lendamine pandi mitmeks aastaks suuresti pausile. Hiljem tegin vabakutselisena erinevaid töid paralleelselt nii Äripäevale kui ka Ekspress Meediale.

Mis sellest kuust sinu ja Äripäeva suhetes muutub, kuidas muutusid tööülesanded ja vastutus?

Juba mitu aastat olen olnud ITuudised.ee toimetaja, reeglina distantsilt töötades. Nüüdsest näeb mind Vana-Lõunas tihedamini, ITuudiste segmendi alla kuuluvad otsapidi ka konverentsid, koolitused, konkurentsiraportid, raadiosaated, teabevara tooted jms. Sisu osas on siin koostöövõimalusi palju. Lisandunud on muuhulgas vastutus rahalise poole eest.

Miks sa otsustasid selle väljakutse vastu võtta?

Uudistetoimetajana tunnen end kindlalt, tean-oskan seda valdkonda. Selle kõrvalt olen aga ammu mõelnud n-ö kasutamata võimaluste peale Äripäeva eri toodetes, nii sisulises kui turunduse-müügi mõttes. Nüüd saan neid sünergia võimalusi rohkem katsetada.

Mis uue rolli juures sulle praegu kõige keerulisem tundub?

Alguses nõudis pingutamist maatriksstruktuurist aru saamine ehk kes mida teeb, mille eest vastutab või kaasvastutab, kuidas tulusid-kulusid maja sees eri toodete-teenuste vahel arvestatakse jne. Vast see kauaks ei jää keeruliseks!