Küpsiste poliitika

Äripäev AS (edaspidi ka Me/Meie) kasutab Küpsiseid ja muid sarnaseid tehnoloogiaid. Siit leiad, millist tüüpi Küpsiseid Me kasutame ja milleks.

1. KÜPSISED, NENDE LIIGID JA EESMÄRGID

1.1 Mõistetel on käesolevas poliitikas sama tähendus nagu Äripäeva Privaatsustingimustes, kui siin ei ole sätestatud teisiti. Privaatsustingimustest saad ka rohkem infot, kuidas me Isikuandmeid töötleme.
1.2 Küpsis on Külastaja seadmesse ajutiselt salvestatud koodijupp, mis vastavalt oma funktsioonile salvestab teavet seadme Külastaja kohta. Veebilehel on kasutusel erinevad jälgimistehnoloogiad ehk teisi sõnu edaspidi „Küpsised“.
1.3 Me kasutame Küpsiseid mitmel viisil. Küpsised aitavad Meil oma Teenuseid täiustada ja Külastajale mugavamaks muuta, mh kasutame Küpsiseid Veebilehe toimimise tagamiseks, Teenuste osutamise võimaldamiseks, Veebilehe kasutajamugavuse ja Veebilehe sisu parandamiseks, reklaamide kuvamiseks ja vajadusel võime Küpsistega kogutud Isikuandmeid kasutada kohtus või muudes õiguskaitseorganites tõendina. Täpsed eesmärgid olenevad Küpsise liigist (vt p 1.6) ka konkreetsest küpsisest. Üksiku Küpsise kirjeldusega saab Külastaja tutvuda Meie Küpsise lahenduse kaudu, mis on ligipääsetav meie Veebilehe esilehelt.
1.4 Kasutame sessiooniküpsiseid ja püsiküpsiseid. Sessiooniküpsised kustuvad pärast iga külastussessiooni, püsiküpsised jäävad Veebilehe korduvaks kasutamiseks alles. Küpsiste säilitamise tähtajad on leitavad Meie Küpsiste lahenduses.
1.5 Veebilehel on kasutusel ka kolmandate osapoolte Küpsiseid. Üldjuhul on tegemist analüütika või turunduse Küpsistega. Üldine teave vastavate Küpsiste kohta on saadaval Meie Veebilehel olevas Küpsiste lahenduses. Küpsiste lahenduse kaudu on võimalik leida täpsemat teavet kolmandate osapoolte Küpsiste kaudu kogutud andmete kasutuse kohta ja sealt leiad viited ka vastavate kolmandatelt isikute privaatsus- või küpsiste tingimustele.
1.6 Kasutame järgmist liiki Küpsiseid:
1.6.1 Vajalikud Küpsised – on hädavajalikud, et Veebileht saaks toimida ja seda saaks kasutada– nt lehel liikumiseks ja Veebilehe funktsioonide kasutamiseks, s.h võimaldavad vajalikud Küpsised Veebilehele sisselogimist, ostukorvi funktsioone, eristada bot’e inimestest ja tagada muid turvafunktsioone. Ilma nende Küpsisteta Veebileht korralikult ei toimi. Kuna vajalikud Küpsised on Veebilehe toimimiseks ja Teenuse osutamiseks hädavajalikud, siis on need Küpsised alati sisse lülitatud ja neid ei saa välja lülitada.
1.6.2 Statistika Küpsised – on Küpsised, mis koguvad teavet selle kohta, kuidas Külastajad, Veebilehte kasutavad, nt milliseid alamlehti kõige sagedamini külastatakse ja mis veateateid esines. Need küpsised ei kogu üldjuhul teavet, mis isiku tuvastab. Nende Küpsiste kogutud andmed on üldjuhul koondatud ja seetõttu anonüümsed. Neid kasutatakse Veebilehe ja Teenuse toimimise parandamiseks.
1.6.3 Eelistuste/funktsioonide Küpsised – on Küpsised, mis mh võimaldavad Veebilehel Külastaja tehtud valikuid meeles pidada (nt kasutajanimi, keel või font, teksti suurus) ning mis pakuvad täiustatud ja isikupärasemaid funktsioone. Need küpsised võimaldavad Külastajale sobivat vaadet.
1.6.4 Turundus ja isikupärastatud analüütika Küpsised – on Küpsised, mida kasutatakse turundustegevuste optimeerimiseks ja/ või isikupärastatud reklaami kuvamiseks. Need Küpsised võivad olla ka kolmanda osapoole Küpsised.

2. KÜPSISTE KASUTAMISE ÕIGUSLIKUD ALUSED JA KÜSPSISTE EELISTUSED

2.1 Küpsistega võime koguda Isikuandmeid. Kogume ja töötleme neid Isikuandmeid, kas nõusoleku alusel IKÜM art 6(1)(a) järgi, põhjusel, et töötlus on Lepingu täitmiseks vajalik IKÜM art 6(1)(b) järgi või õigustatud huvi alusel kooskõlas IKÜM art 6(1)(f).
2.2 Andmesubjekti nõusolekut küsime Veebilehel läbi vastava tehnilise Küpsiste lahenduse.
2.3 Lisaks nõusolekule võib andmetöötlemise aluseks olla ka õigustatud huvi. Me ei küsi nõusolekut Vajalike Küpsiste kasutamiseks. Oleme läbi viidud andmekaitse mõjuhinnangu käigus hinnanud, et meediaettevõttena on Meil ajakirjanduslikel Veebilehtedel õigustatud huvi lisaks Vajalike Küpsiste kasutusele ka Statistika Küpsiste ja Eelistuste Küpsiste kasutuseks õigustatud huvi alusel. Kui Sul on küsimusi Me poolt läbi viidud andmekaitse mõjuhinnangu osas, siis kirjuta meile [email protected] või võta ühendust meie Andmekaitseametnikuga [email protected].
2.4 Õigustatud huvi alusel paigaldatavate Küpsiste osas on Külastajal läbi meie Küpsise lahenduse võimalik vastavatest Küpsistest liikide kaupa loobuda (v.a vajalikud).
2.5 Turundus ja isikupärastatud analüütika Küpsised paigutatakse Külastaja seadmesse ainult nõusoleku korral.
2.6 Pane tähele, et Google Analytics ja Facebooki Küpsiste puhul ei saa Me tagada, et Külastaja isikuandmeid ei edastataks Ameerika Ühendriiki. Googlei andmetöötluse tingimustega saad tutvuda SIIN.
Facebook on kinnitanud, et Euroopa Liidus viibivate isikute andmeid hoitakse Euroopas, kuid Euroopa Kohus on kohtuasjas Schrems II (C-3111/18) tuvastanud, et see ei vasta tõele. Facebookiga seonduvate Küpsiste korral on kogutavad andmed Meie jaoks isikustamata, kuid neid andmeid salvestab ja töötleb Facebook. Facebook saab neid andmed siduda Sinu Facebooki kontoga ja kasutada neid reklaami eesmärgil vastavalt Facebooki andmetöötluse reeglitele, millega saad tutvuda SIIN, nii Facebooki platvormil kui väljaspool seda. Kui Külastaja andmeedastust Facebookile ei luba, siis saab Külastaja vastavaks töötluseks nõusolekut mitte anda või õigustatud huvi alusel vastava töötluse keelata.

3. KUIDAS SAATE MUUTA OMA KÜPSISTE EELISTUSI

3.1 Küpsiste sätteid saab Külastaja kontrollida läbi meie Veebilehel oleva Küpsise lahenduse.
3.2 Lisaks saab iga isik oma Küpsiste eelistusi muuta oma veebibrauseris. Siit leiad infot, kuidas hallata Küpsiste eelistusi erinevate populaarsete veebibrauserite all:

Google Chrome

Microsoft Edge’i (Microsoft Edge)

Mozilla Firefox

Microsoft Internet Explorer Opera

Apple Safari

4. KÜPSISTE POLIITIKA KÄTTESAADAVUS JA MUUDATUSED

4.1 See Küpsiste poliitika on leitav meie Veebilehel.
4.2 Palun pange tähele, et võime aeg-ajalt Küpsiste poliitikat muuta. Muudetud poliitika laaditakse üles meie Veebilehele.
AVALDATUD: MÄRTSIS 2022