Läti – laipni lūdzam! Investoru Klubs alustas05. jaanuar 2022

Läti Investor Andris on n.ö. launchitud – laupäeval, 13. novembril pidasime maha esimese investeerimiskonverentsi zoomis, kuhu registreerus 1239 inimest. (Jeee!) Kõigist neist saavad ka klubi asutajaliikmed.

Igaüks võib ise vaadata, mis aadressil www.investoruklubs.lv toimub, ent näiteks kolmapäeval külastas saiti 941 unikaalset kasutajat ja avasid nad 8425 lehekülge. Kusjuures sait ise pole veel Googliski leitav ka siis, kui sisestad sinna sõnad Investoru Klubs.

Aga meie portaali on üles leidnud paljud Facebooki lugejad, kelleni on jõudnud Keidu sihitud sotsiaalmeedia reklaamid ja postitused. Kaspars Peisenieks, Investoru Klubsi direktor, teavitas uuest projektist ka kõiki ligi 500 konverentsil osalejat.

Kuni detsembri alguseni on sait kõigile külastajatele avatud, seejärel saavad kõiki lugusid lugeda vaid konverentsile registreerunud. Alates uuest aastast pääsevad parematele paladele ligi vaid klubi liikmed. Kuutasu on neile 9.90.

Konverents läks kenasti – 1200 registreerunust osales ligi 500, mis on tasuta ürituse kohta täitsa OK. Auditoorium oli väga aktiivne – vestlusruumis käis pidev arutelu, esinejad said hästi palju küsimusi ja rahvas jäi väga rahule. Saime palju positiivset tagasisidet. Liina Aru, kes Äripäeva poolt meid Zoomi konverentsi läbiviimisel aitas, kirjutas, et Läti publik on ikka hoopis midagi muud – võrreldes eestlastega tunduvalt aktiivsem ja emotsionaalsem.

Juhan Lang, üks viiest konverentsil esinejast, rääkis Investor Toomase projektist Eestis. Juhan jäi pärast oma ettekande lõppu küsimuste lasu alla. Neid tuli ligi 30, nii et enamusele neist vastas ta pärastpoole kirjalikult, millest omakorda sünnib intervjuu Investor Toomasega. Avaldame selle kohe järgmise nädala alguses. (Praegu on Lätis seoses iseseisvuspäevaga pikad pühad).

Aga nüüd olemegi töös – avaldame igapäevaselt uudiseid maailma ja Baltikumi börsidelt, paljud neist kirjutatud ÄP ajakirjanike poolt; lisaks analüüsid ja intervjuud. Investor Andris alustab 25 000 euroga, mille talle annetas Investor Toomas, oma väärtpaberiportfelli koostamist.

Meie eesmärk on olla parim Balti börsist kirjutav väljaanne Lätis. Ja Andrise eesmärk on mõistagi olla Toomasest veel edukam investor. See ei ole kerge ülesanne.