Teabevara uueks juhiks sai senine vanemtoimetaja Heidi Saar20. oktoober 2023

Alates oktoobrist asus Heidi Saar uuele ametikohale Teabevara juhina. Uurisime temalt, mis on kõige olulisemad ülesanded juhina, millele tahab uues ametis keskenduda ning milliseid muudatusi plaanid teabevara juures teha.

Mis on kõige olulisemad ülesanded juhina, millele tahad uues ametis keskenduda?

Juhina on minu esimene eesmärk edendada teabevara kasumlikkust ning seda kvaliteedi ja nähtavuse kaudu. Selleks on väga tähtis arendada teabevara tegijate koostööd. Teabevara töörühm ulatub Äripäevast välja ja oluline osa on sellel, et kõik teabevara tegijad nii Äripäevas kui ka väljaspool oleksid motiveeritud ja teeksid teabevara huviga. Teabevara on heal järjel tootekobar, nii et olen astunud suurtesse kingadesse.

Milliseid muudatusi plaanid teabevara juures teha?

Teabevara on saamas veebis uut töökeskkonda. Alustasime aprillis ja arendaja on lubanud, et valmis on meie Kirjak – see on uue keskkonna nimi – oktoobri lõpus. Hetkel testime Kirjakut teabevara projektijuhtidega. Tänu Kirjalikule saame kohe esimese asjana ellu viia logistika teabevara uuestisünni tarneahela teabevarana. Plaanis on muuta teabevara senisest veelgi audiovisuaalsemaks. Seega rohkem heli- ja videovõimalusi. Planeerimisjärgus on ka uus teabevara.

Kui kaua oled Äripäevas töötanud ja mis on olnud su senine roll ja töökogemus?

Äripäevas täitub mul 9. jaanuaril 9 aastat. Alustasin teabevara toimetaja-projektijuhina. Aasta pärast sai minust vanemtoimetaja ja selles ametis töötasin kuni praeguse muutuseni. Selle suhteliselt pika aja jooksul muutus nii teabevara, kui ka minu ülesanded, muu hulgas sai minu kanda ka veebiarenduste juhtimine.

Mida sa tegid enne Äripäeva?

Enne Äripäeva töötasin oma firma egiidi all 12 aastat tõlgi, tõlkija ning keelekoolitajana. Rootsi, taani, norra ja saksa keel vahendatuna eesti keelest ja keelde. Enne seda olin 7 aastat investorsuhteid haldava Rootsi firma Eesti tütarettevõttes Skandinaavia projektide juht. On olnud väga huvitav tööelu.