Uudiste ja uuriv toimetus liituvad. Lisandub kaks uurivat ajakirjanikku04. oktoober 2022

Äripäeva toimetuses liituvad seni struktuuris eraldi olnud uudistetoimetus ja uuriv toimetus. Uurivate ajakirjanike Koit Brinkmanni, Marge Ugezene ja Eliisa Matsalu kõrval nimetame uurivateks ajakirjanikeks ka Pille Ivaski ja Kristel Härma. Liitumise tulemusena on meil 14 inimesega üksus, kus on tugevaid uurivaid ajakirjanikke, teravaid uudisteajakirjanikke ja häid toimetajaid, kes on kõik omavahel tihedas koostöös.

Siiani ametlikult eraldiseisvate üksustena töötanud uuriv toimetus ja uudistetoimetus on tegelikult mitu aastat liikunud käsikäes ja ühe juhi vedamisel. Alates sellest sügisest on ka meie koosolekud ühised olnud. Olen kindel, et ühiselt tegutsemine soodustab meie toimetuses veel rohkem nii tugevate uurimuste kui ka laia kõlapinda pälvivate uudiste sündi. Pärast liitmist tegutseme juba koos selle nimel, et arendada edasi nii meie uurivat kui ka uudiste suunda. Meie eesmärk on ikka kirjutada artikleid, mis raputavad Eesti avalikkust, mõjutavad elu Eestis paremuse poole ja vähendavad ebaõiglust. Kui kellelegi meeldib asjadest rääkida auhindade keeles, siis meie eesmärk on Bonnieri preemia esimesel võimalusel.

Juba pikemat aega on oma tugevate uurimustega silma paistnud Pille ja Kristel: Pille on Äripäeva aasta parima uuriva loo autorite seas olnud juba kolm aastat järjest, Kristel kaks aastat järjest. Tunnustame neid tehtud töö eest ja täpsustame ametinimetuse töö sisuga vastavaks – uurivad ajakirjanikud. Seni uuriva ajakirjanikuna töötanud Katariina Krjutškova on aga viimasel ajal pühendunud hoopis oma väga eduka saate „Edukad naised“ tegemisse, millele lisandub peagi „Läbilöök“. Nende kõrval soovib Katariina kirjutada varasemast oluliselt enam reportaaže ja olemuslugusid.

Usun, et uudiste ja uuriva toimetuse meeskond saab vaid tugevamaks, kui seljad lõplikult ja selgelt kokku paneme ja edasi koos mõtleme. See meeskond on parim komplekt, millest mina unistada oskaksin: uurivad ajakirjanikud oma kogemuste ja oskustega, uudisteajakirjanikud oma teravuse ja kiirusega ning toimetajad, kes päriselt tahavad ja oskavad tehtud töö võimalikult paljude lugejateni viia.

Meie komplekt:

Koit Brinkmann – uuriv ajakirjanik
Pille Ivask – uuriv ajakirjanik, toimetaja, „Globaalse pilgu“ raadiosaate autor
Kristel Härma – uuriv ajakirjanik
Eliisa Matsalu – uuriv ajakirjanik
Marge Ugezene – uuriv ajakirjanik
Linda Eensaar – ajakirjanik ja olemuslugude ekspert, „Obskuurse majanduse“ autor, hommikuprogrammi juht
Katariina Krjutškova – ajakirjanik, „Edukate naiste“ ja „Läbilöögi“ saatejuht
Kristjan Kurg – ajakirjanik, raadiouudiste toimetaja
Laura Saks – ajakirjanik
Martin Johannes Teder – ajakirjanik, päevatoimetaja, hommikuprogrammi juht
Mari Mets – ühiskonda raputavate lugude toimetaja, ajakirjanik
Kristjan Pruul – päevatoimetaja, ajakirjanik
Janno Riispapp – päevatoimetaja, ajakirjanik, hommikuprogrammi juht
​​​​​​​Viivika Rõuk – meeskonna juht, toimetaja